همه چی درباره دانه های ریحان


: 348

قابل توجه افرادی که جویای خواص تخم ریحان هستند

تخم ریحان، یکی از دانه های است که در سراسر جهان برای تولید نوشیدنی ها و شربت ها مورد استفاده قرار می گیرد. خواص تخم ریحان برای بدن انسان بسیار زیاد است و می توان گفت که یکی از بهترین انتخاب ها برای استفاده در شربت های گوناگون است.

تخم ریحان، بذر گیاه ریحان است. این بذر ها، به علت داشتن پلی ساکارید های فراوان در دیواره سلولی خود، هنگامی که مدت نسبتا کوتاهی در آب بمانند، آب فراوانی جذب می کنند و حالت ژله ای به خود می گیرند.تخم ریحان به رنگ سیاه مات دیده می شود و درشت است. بسیاری از افراد در نگاه اول ممکن است که تخم ریحان را با تخم شربتی اشتباه بگیرند، زیرا هر دوی آنها هنگامی که در آب قرار می گیرند، بزرگ و لعابدار می شوند و ظاهر شربت را نیز زیبا تر می کنند.

تخم ریحان، دارای خواص متنوعی است و در طب سنتی نیز به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. خواص تخم ریحان، نزدیک به خواص گیاه ریحان است و در درمان های خانگی به فراوانی مورد استفاده قرار می گیرد.

تخم ریحان، در شربت ها به صورت دانه و یا پودر گیاهی استفاده می شود. طبع این گیاه گرم و تر است و خاصیت های فراوان آن باعث می شود که در سراسر جهان مورد استفاده قرار بگیرد.

 

برخی از خواص تخم ریحان :

1- پیشگیری از ابتلا به سرطان

2- سلامت قلب

3- از بین بردن استرس

4- درمان التهاب

5- پیشگیری از افسردگی

6- کنترل دیابت

7- تأمین فیبر بدن

8- اثر مفید بر روی کلیه ها

9- استحکام استخوان های بدن

10- بهبود عملکرد دستگاه گوارش

11- درمان سرماخوردگی

12- درمان اسپاسم و گرفتگی

13- سلامت دهان و دندان

 

جمع بندی مطالب و سخن پایانی:

تخم ریحان، خواص بسیار زیادی دارد و می تواند بسیاری از بیماری ها را درمان کند و حتی از بروز سرطان پیشگیری کند.با وجود اینکه تخم ریحان خواص خارق العاده ای دارد، اما مصرف بیش از حد آن می تواند مشکل ساز باشد و برای بدن عوارضی داشته باشد. در نتیجه، باید از مصرف بیش از اندازه آن خودداری کرد.